Mida JÄTSU viimased kaks kuud tegi?

Tervist, sõbrad. Pole ammu kirjutanud, eks ole?

Võiks üles loetleda terve nimekirja põhjustest, miks me siia viimase peaaegu 2 kuu jooksul mitte midagi postitanud pole. Lühidalt öeldes võib lihtsalt öelda, et suvi tuli ja kiire oli.

Nüüd aga, enne kui homsest jälle kool kiirelt pihta hakkab, räägiks ka teile natukene, mis me viimastel kuudel JÄTSUga teinud oleme. Lühidalt võiks ju ka öelda, et oleme lihtsalt palju teinud. Oleme käinud 6 suuremal laadal Tallinnas, Tartus, Haapsalus, Kosel, Viimsis ja Vanamõisas. Võib öelda, et oleme Tallinnast natukene kaugemal ka ennast tutvustamas käinud ja see on ju ülimalt positiivne. Lisaks oleme peaaegu igal neljapäeval kell 17.30-18.30 Keilas Keila OTTil aega veetnud ning soovijatele jäätist müünud. (PS. Teeme seda ka edaspidi, seega ootame ka teid sinna!)

JÄTSU kaunis roosa külmkapp, mis müüs suvel Tallinna sadamas kruiisilaevade reisijatele jäätist.

Kõikidest müükidest ja tegevustest kõrvale vaadates peab aga ka ära mainima, et JÄTSUsiseselt on toimunud mõned olulised muudatused. Mõni neist on jääv, mõni aga mööduv ning muutub lähiajal taas.

  1. JÄTSU ei koosne enam nendest 3 ettevõtlikust noorest. Meie ridadest on lahkunud hää sõber Katarina, kes otsustas, et ei soovi meie kui osaühinguna jätkata. Saame tema otsusest aru ning muidugi toetame seda. Sellegipoolest oleme talle tema tehtud töö eest väga tänulikud, sest ilma temata ei oleks JÄTSU siin, kus me täna oleme! 🙂 Katarina koha on aga aktiivselt üle võtnud meie ema, kes tegeleb hetkel väga palju jäätise tootmisega – esiteks, sest näiteks augustikuus on teised JÄTSUlased vaid minimaalselt kodus olnud ning teiseks, kuna see vist meeldib talle väga.
  2. JÄTSU ei käi enam Premias jäätist tootmas. Oota misasja – kus me toodame siis? Kas me toodame üldse?! Jah, toodame küll ja teeme seda kodus. Ühel ilusal juulikuu hommikul, kui olime oma 30 kg jäätisesegudega seadmas samme Sakust Tallinna poole, mõistsime, et ei jõua. Lihtsalt enam ei jaksa. Tegime siis palju väikseid skeeme ja pidasime läbirääkimisi ning järgmisel hommikul tõime meie poolt Premias kasutatava jäätisemasina endale koju. Alates sellest päevast kuni tänaseni on masin siin olnud ning tootmine on umbes 100 korda lihtsam. Oleme Premiale selle eest väga tänulikud, et masin nii kauaks meie kätte usaldati, isegi, kui see nüüd varsti sinna tagasi läheb. Teame nüüd, et oma masinaga on kogu seda kompotti tunduvalt lihtsam teha ning ehk jõuame ka ühel päeval JÄTSU isikliku masina ostuni.
JÄTSU uus ja kaunis visiitkaart.

Samuti tuleks ära märkida, et meie jäätised pole ikka veel 100% kitsepiimast, kasutame oma jäätistes lehmapiimast rõõskkoort, samuti on meil ikka veel need samad 6 maitset: vanill, õun, aroonia-õun, mustsõstar, astelpaju ja jõhvikas. Tootearenduse – ja parandusega hakkame aktiivsemalt tegelema sügis-talve rahulikumatel perioodidel, kui me kohe algava 12. klassi tööde, eksamite ja ettevalmistuste alla ei mattu ning endas selle kire leiame, millega JÄTSU taas uueks ja paremaks luua.

Seniks aga jääge ootama meie Facebooki postitusi uutest laatadest, müügikohtadest ja üritustest, kust JÄTSUt leida võib. Etteruttavalt võin öelda, et näiteks järgmise nädala lõpus on JÄTSU olemas 3 erineval üritusel, täpsem info jõuab varsti ka Facebooki. Veidi rohkem kui ühe kuu pärast on JÄTSUl aga sünnipäev, meie firmakene saab siis juba 1-aastaseks(!). Ehk teeme ka sel puhul oma kallitele klientidele midagi erilist – hoidke meie tegemistel silma peal! 😉

-Teie JÄTSU (Benedikte)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s